Lizboński półmaraton to jedyna okazja by przebiec most, mogąc zarazem podziwiać rozciągający się z niego widok, jeden z najpiękniejszych w Lizbonie.
Nie zmarnuj tej szansy. Bądź z nami podczas 29 edycji Półmaratonu w Lizbonie.


Nazwa wydarzenia: Półmaraton w Lizbonie EDP Data / czas: niedziela, 22 marca 2020, 10:30 Start: Ponte 25 de Abril, Lisboa, Portugal


Z myślą o tych, którzy chcieliby uczestniczyć w zawodach lecz brak im dostatecznego przygotowania do półmaraton, przygotowano mini maraton (10Km) o dystansie ok.

Start półmaratonu i minimaratonu nastąpi z miejsca poboru opłat przy wjeździe na most 25 Kwietnia. (Ponte 25 de Abril)

Numery startowe

Odbiór numerów startowych nastąpi w dniach 19-21 marca 2020 r., w godzinach od 10.00 do 20.00. Wpisani uczestnicy, we wskazanym terminie powinni zgłosić się wraz z dowodem opłaty startowej do biura zawodów znajdującego się przy CCB - Centro Cultural de Belém 1449-003 Lisboa) Zobacz mapę

Jak dojechać na Start

Posiadacze numerów startowych na start mogą dotrzeć gratis, korzystając z kolei CP Lisboa (dojazd z Sintry, Cascais, Azambuja i Sado), ze środków komunikacji Metro Transportes do Sul, Carris oraz Transportes Sul do Tejo w godzinach od 08:00 do 10:00..

Czas Startu

10.15 am – Start Biegu CTT dla niepełnosprawnych zawodników na wózkach inwalidzkich) .
10.30 am – Start Meia Maratona de Lisboa EDP (Lizboński Półmaraton EDP) i Mini maratona 10Km (Vodafone Mini Marathon).

Punkty odświeżania

Woda, napoje izotoniczne, owoce na trasie od 5 km (2,5 km i co 2,5 km) i na mecie. Punkty kontroli na trasie. Wszyscy biegnący niezgodnie z regulaminem (niepoprawnie zapisani, biegnący bez przypisanego numeru startowego, itd.) lub zawodnicy, którzy nie ukończą trasy, podlegają dyskwalifikacji.

Numery startowe

Nie ma możliwości odbierania numerów startowych w dniu zawodów, t.j. 22 marca 2020 r. Po odbiór numerów należy zgłaszać się osobiście z dowodem tożsamości przy sobie. W pakiecie startowym wraz z numerem znajdują się niezbędne informacje, agrafki oraz T-shirt.
Muzeum Elektryczności. na wprost stacji kolejowej Belem (Avenida Brasília).

Transport

Metro Transportes do Sul, Fertagus and Transportes Sul do Tejo to jedyne środki transport wiodące bezpośrednio na miejsce startu (Pragal). UWAGA: Ze stacji Pragal na start przy wjeździe na Most 25 Kwietnia trzeba udać się piechotą (ok. 15 minut).

Na drugą stronę mostu dostać się można tylko środkami transportu publicznego

Po biegu

Po zakończeniu maratonu przejazd publicznymi środkami transportu gratis – po okazaniu numeru startowego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne spóźnienia lub inne nieprzewidziane problemy komunikacyjne. - Po ukończeniu półmaratonu oraz minimaratonu uczestnicy otrzymają medale. - Dla uczestników półmaratonu będą dostępne online wyniki video (Mywideofinish ) oraz dyplomy.