Loading color scheme

Trasa

TRASA

Start jest zlokalizowany u wjazdu na Most 25 de Abril w kierunku centrum Lizbony. Dalej trasa biegnie wzdłuż rzeki, mijając Alcantarę, Cais do Sodré, Algés i Dafundo. Koniec trasy przy Mosteiros dos Jerónimos w pobliżu Belém.

 •  

  EDP Półmaraton

   

  Vodafone 10 km

  Start: godz. 10.05 Most de 25 de Abril – 17 marca 2024   Start: godz. 10.45 Most de 25 de Abril – 17 marca 2024
      - Trasa biegu Vodafone 10 km
  Miejsce poboru opłat przed Mostem 25 de Abril - Alcântara - Rua de Cascais (Pingo Doce) - Avenida 24 de Julho - Praça do Comércio. Po dotarciu do Campo das Cebolas (Largo do Terreiro do Trigo) zawodnicy skręcają w przeciwnym kierunku ruchu - przez Praça do Comércio i Avenida 24 de Julho, w kierunku Alcântara - Avenida da Índia (mijając Klasztor Hieronimitów w kierunku Algés) i dalej przez Avenida Marginal (Avenida Ivens) prawie do Dafundo, gdzie wracają w przeciwnym kierunku ruchu, tymi samymi ulicami, aż do Hieronimitów, gdzie znajduje się linia mety.
   

  Miejsce poboru opłat przede Mostem 25 de Abril... Alcântara.

  Bieg o dystansie 10 km, linię startu oraz mety wyznaczono w tych samych miejscach, gdzie znajdują się one dla półmaratonu. Meta przed Klasztorem Hieronimitów.

       
   
       
  EDP Lisbon Half Marathon  
       
   

  Kliknij

   

  EDP Lizbona Półmaraton + Więcej informacji

   

  Vodafone 10 km. + Więcej informacji

  • Trasa została oficjalnie zmierzona przez certyfikowanych mierniczych AIMS i IAAF i ma zatwierdzony dystans 21 097 MTS.
  • Półmaraton zaczyna się o 10.05, a 10K o 10.45 na moście, nieco za barierą opłat drogowych.
  • Trasa Półmaratonu Lizbońskiego jest bardzo płaska, start i meta znajdują się w różnych punktach. Jest zaliczana do najszybszych na świecie.
  • Świętując 30 edycję EDP Lizbona Półmaraton z dumą otwiera nową międzynarodową serię biegową Super Halfs.
  • Uznanie AIMS potwierdzone przyznaniem Gold Road Race Label potwierdza, że EDP Lizbona Półmaraton jest jednym z najatrakcyjniejszych biegó na świecie.
  •  

   

  Przebieg trasy może ulec zmianie, w zależności od decyzji władz publicznych.

  MODIFICATION - POSTPONEMENT
  W razie potrzeby Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, pozycji punktów odżywiania i punktów pomiaru czasu oraz przesunięcia daty i/lub godziny rozpoczęcia Imprezy w dowolnym momencie.

  Rekord trasy:
  - Jacob Kiplimo: 57:31
  - Susan Chepkemei: 01:05:44

    Gold Label IAAF

   

  Trasa