Informacje

EDP Lisbon Marathon

 

    Start: 08:00 / Cascais

   Meta - Praça do Comércio, Lizbona

Start - zlokalizowany jest na Avenida República w Cascais.

Dotarcie na miejsce startu miejskimi środkami transportu - GRATIS, po okazaniu numeru startowego. Metro, pociągi i autobusy będą do dyspozycji uczestników maratonu. Komunikacja miejska dostępna od godziny 6:15 rano.

Luso Półmaraton

 

   Start: 10:30 / Most Vasco da Gama

  Meta - Praça do Comércio, Lizbona

Z ponad 18 000 biegaczys.
Start z Mostu Vasco da Gama. Meta na Praça de Comércio, wspólna dla maratonu i półmaratonu.
21 - kilometrowa trasa poprowadzi uczestników z północnej części miasta do samego serca Lizbony. Na swej drodze biegacze napotkają emblematyczne punkty miasta, monumenty i pomniki historii, mogąc jednocześnie podziwiać piękno Tagu.

EDP 8K

 

   Start: 10:30 / Most Vasco da Gama

   Meta - Alameda dos Oceanos

Start wspólny z Luso Półmaratonem. Podobnie trasa, choć krótka, prowadzi uczestników przez najpiękniejsze miejsce Lizbony.
EDP 8K Minimaraton to bardzo popularny bieg krótkodystansowy, pełen animacji przyciągających wielu uczestników z całymi rodzinami. Od ciebie zależy czy pobiegniesz, czy zdecydujesz się na spacer - meta w Parku Narodów ( Parque das Nações).

Start Maratonu

 

Dojazd do Cascais: ze stacji kolejowej Cais do Sodré w Lizbonie, położonej w pobliżu stacji metra o tej samej nazwie. Pociągi odjeżdżają co 20 minut.
Czas podróży ok. 40 minut.
Rozkład jazdy

Udanej podróży i udanego startu!

 


Start Półmaratonu

 

Dojazd na linię startu będzie możliwy tylko autobusami podstawionymi przez organizatora maratonu. Za przejazd tymi autobusami nie ponosi się opłat. Przejazd będzie możliwy w godzinach: 07:30 - 09:00 rano. Miejsce odjazdu autobusów: Avenida D. João II, znajdująca się między dworcem " Oriente" a centrum handlowym VASCO DA GAMA

Start Minimaratonu

 

Dojazd na start Minimaratonu odbywa się tymi samymi autobusami, które dowożą uczestników Półmaratonu. Za przejazd tymi autobusami nie ponosi się opłat. Przejazd będzie możliwy w godzinach: 07:30 - 09:00 rano. Miejsce odjazdu autobusów: Avenida D. João II, znajdująca się między dworcem " Oriente" a centrum handlowym VASCO DA GAMA

Bliższe informacje

Limit czasowy
Limit czasowy dla Maratonu wynosi 06:00, a dla Półmaratonu i Minimaratonu 03:00. Limit czasu będzie bezwzględnie przestrzegany. Wszyscy uczestnicy zawodów muszą ukończyć je w regulaminowym czasie. Pozostanie po jego upływie na trasie odbywa się na własną odpowiedzialność uczestnika podlegającego przepisom Kodeksu Drogowego. Początek odliczania nastąpi po przekroczeniu linii startu przez ostatnich uczestników zawodów.

Rezygnacje
Odbiór pakietów startowych