EDP 8K

Minimaraton to bardzo popularny bieg krótkodystansowy, pełen animacji przyciągających wielu uczestników z całymi rodzinami. Start wspólny z Luso Półmaratonem. Linia mety w Parku Narodów.

Minimaraton wraz z Luso Półmaratonem rozpoczynają się o godz. 10:30. Obydwa biegi odkrywają przed uczestnikami piękne widoki, znajdujące się wzdłuż trasy.

Weź udział w EDP Minimaratonie, jeśli nie wypracowałeś dostatecznej formy na udział w biegu o dłuższym dystansie.

Możesz biec lub maszerować - zależy od Ciebie.

 

  • Minimaraton to bieg nie podlegający klasyfikacji, otwarty dla wszystkich biegaczy urodzonych przed lub w 2007 roku.Młodszym uczestnikom musi towarzyszyć osoba dorosła.
    Poza pojazdami Organizatora oraz wózkami zawodników niepełnosprawnych obecność na trasie rowerów, rolek, jakichkolwiek pojazdów kołowych jest surowo wzbroniona..

    Udział w lizbońskim minimaratonie odbywa się na własną odpowiedzialność i własne ryzyko uczestnika.

     


- Odbiór pakietów startowych: - Po odbiór pakietów należy zgłosić się do Biura Zawodów między 5 a 7 października, w godzinach 08:00 - 20:00. Adres Biura: Parque das Nações, ( Seaside, Sala Tejo Altice Arena ). Aby odebrać pakiet z numerem startowym, należy przedstawić dowód tożsamości z aktualną fotografią oraz dokument potwierdzający udział w zawodach lub dowód płatności. UWAGA: Możliwości odebrania numeru startowego 6 października 2024, w dniu rozgrywania maratonu, NIE BĘDZIE. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Agrafki, dołączone do numeru staartowego, znajdziesz w pakiecie.

W dniu zawodów, w niedzielę 8 października, numery startowe nie będą wydawane w żadnych okolicznościach.

ABY ODEBRAĆ NUMER STARTOWY, NALEŻY OKAZAĆ LIST POTWIERDZAJĄCY UDZIAŁ W ZAWODACH ORAZ DOWÓD TOŻSAMOŚCI Z AKTUALNĄ FOTOGRAFIĄ.


 - Limit czasowy dla Maratonu wynosi 6 godzin, a dla Półmaratonu i Minimaratonu 3 godziny. Limit czasowy będzie bezwzględnie przestrzegany. Wszyscy uczestnicy zawodów muszą ukończyć je w regulaminowym czasie. Pozostanie po jego upływie na trasie, odbywa się na własną odpowiedzialność uczestnika podlegającego przepisom Kodeksu Drogowego. Początek odliczania nastąpi po przekroczeniu linii startu przez ostatnich uczestników zawodów.

 - Rezygnacje

Raz wniesiona opłata startowa oznacza pełną akceptację Regulaminu Zawodów. Nie może być przeniesiona na inne osoby ani nie podlega, w żadnych okolicznościach, zwrotowi. Zgłoszenie zawodnika i wniesiona opłata startowa nie podlegają anulowaniu.

 - Niedziela, 6 października 2024 r.
 - Transport na miejsce startu - Most Vasco de Gama

 - Dojazd na linię startu będzie możliwy tylko autobusami podstawionymi przez organizatora maratonu. Za przejazd tymi autobusami nie ponosi się opłat. Przejazd będzie możliwy w godzinach: 07:30 - 09:00 rano. Miejsce odjazdu autobusów: Avenida D. João II, znajdująca się między dworcem " Oriente" a centrum handlowym VASCO DA GAMA.

 - Dojazd do "EXPO'98 - Parque das Nações" możliwy środkami kominikacji miejskiej (metro, pociagi i autobusy), w dniu rozgrywania zawodów darmowymi dla posiadaczy numerów startowych.

 -Last BusUWAGA:  Ostatni autobus na miejsce startu odjeżdża o godz. 09:00 - nie spóźnij się!! Last Bus

Po ukończeniu biegu:
Po dotarciu na metę Półmaratonu zostaniesz udekorowany medalem. Medal